Mint arról Alexandra Podina, a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatal sajtószóvivője beszámolt, ha névadásról van szó, a szatmári és a Szatmárnémeti fennhatósága alá tartozó falvakból származó szülők mind a mai napig előszeretettel választanak a klasszikus magyar és román - sokszor bibliai eredetű - keresztnevekből, viszont egyre gyakrabban jelentkeznek különleges kérésekkel is az újdonsült anyukák és apukák.
A magyar szülők leggyakrabban a Maya, Enikő, Anikó, Zsófia, Vivien és Alexa nevek közül választottak. A román kislányok esetében a leggyakrabban előforduló nevek a Maria, Elena, Ana-Maria, Ioana, Andreea, Andrea, Sofia, Iulia, Iazmine, Iazmina, Alesia, Teodora, Letitia, Amira, Antonia és Victoria.
A magyar kisfiúk névadásakor legtöbbször a Márk, József, János, Sámuel, Rafael, Fábián, Noel, Ádám és Zoltán nevek közül választottak a szülők. A román nevek toplistája pedig ekképp alakult: Vasile, Ioan, Nicolae, Cristian, Tudor, Vlad, Andrei, Stefan, Victor, Ianis, Matei, Alexandru, Luca, Kevin, Denis és Dominic.
A legritkábban választott nevek lajstroma is érdekesen alakul. A kislányok esetében kevesen választották a Leyla, Lizet, Linete, Liuba, Mica, Hadasa, Sephora, Filofteia, Utniel, Ava, Azalea, Anisia, Rihanna, Rada és Leonor neveket. Ami a kisfiúkat illeti, nagyon ritkán, de előfordultak a következő nevek is: Frei, Cail, Efraim, Aryis, Gyemi, Apollo, Silvan, Santiago, Frenky, Stavros és Rego.
Ezek mellett Alexandra Podina arról is beszámolt, hogy 2017-ben összesen 5131 születési anyakönyvi kivonatot bocsátott ki a hivatal. Emellett 253 külföldön kiállított kivonatot vezettek be a rendszerbe. 107 örökbefogadást és 82 névváltoztatást is regisztráltak, 21 esetben pedig nevük egyik nyelvről a másikra való lefordítását kérelmezték az állampolgárok.